Безпека

Щоб не потрапити на «гачок» до мобільних шахраїв ознайомтесь з найпоширенішими видами мобільного шахрайства. Як правило шахраї грають на таких людських емоціях, як азарт та турбота про близьких людей.

Не піддавайтеся емоціям!

Якщо Ви залишали свої координати на тематичних сайтах в Інтернеті, Вам може прийти SMS-повідомлення або електронний лист, у якому може стверджуватися, що для повної інформації потрібно перетелефонувати або відправити SMS на короткий номер. Дзвінок і відправка SMS на цей номер можуть виявитися платними.

Якщо Ви все ж хочете зателефонувати або відправити SMS на зазначений короткий номер, перевірте вартість послуг за цим номером.

Не допомагайте шахраям!

Не перераховуйте гроші у відповідь на прохання, що надходять із незнайомих номерів. Зв'яжіться зі своїми близькими напряму, або через друзів і знайомих, або попросіть того, хто телефонує, описати зовнішність Вашого родича та відповісти на запитання особистого характеру.

Не вірте в перемогу в неіснуючій акції!

Повідомлення про «виграші» цінних призів, для отримання яких необхідно або переказати гроші на рахунок у банку, або активувати картку поповнення рахунку може виявитися пасткою.

Якщо Ви дізналися про проведення лотереї лише тоді, коли «виграли» приз, якщо Ви не підтверджували своєї участі у розіграші, швидше за все, Вас намагаються обдурити. Рекомендуємо не дотримуватися інструкцій зловмисників і припинити спілкування.

Якщо Ви стали жертвою мобільних шахраїв, якомога швидше повідомте про те, що сталося, в правоохоронні органи.

Шахраї винайшли нову схему крадіжки грошей!

Шахраї замовляють перевипуск USIM-картки з номером, прив'язаним до банку. Отримавши номер, телефонують у банк або заходять у онлайн-банкінг та крадуть кошти з рахунку.

Тому, як тільки телефон перестає реєструватись у мережі (навіть у ручному режимі) потрібно:
1. Зателефонувати в банк та заблокувати картки.
2. Зв'язатися з оператором та дізнатись про дії з номером.

Найбільш дієвим способом захисту від шахраїв є просто реєстрація картки та реєстрація в особистому кабінеті.

Особливу увагу при користуванні послугою перенесення номера, слід надати захисту та зберіганню у таємниці персональних даних та коректності їх внесення при реєстрації у Вашого оператора мобільного зв'язку.

Будьте пильними!

НАДIСЛАТИ СМС Дізнатись номер